Hakkımızda

istanbulumsanat cini
istanbulumsanat.com

Geleneksel Türk Sanatlarının en ince ve zarif örneklerinden biri olan çini sanatına özel desenler ve tasarım dersleri ile Caferağa Medresesinde başladık.

Bu sanatı daha iyi icra edebilmek için İznik’ li hocalarımızın öğretileriyle tekniğimizi geliştirdik. Klasik çini başta olmak üzere Selçuklu ve Osmanlı motifleriyle bezenmiş ürünlerimizi oluşturarak müşterilerimizin beğenisine sunduk.

Butik bir anlayışla yola çıkarak baskı ve fabrikasyon ürün yapmadan el işçiliği ile üretim yapıyoruz. En iyi hammadeyi kullanarak ürünlerin yıllarca renk ve canlılığını korumasına özen gösteriyoruz.

Evlerden iş yerlerine kadar mekanları milli değerlerle buluşturmak, ferahlık ve estetiğin bir parçası olmak için istanbulumsanat.com sitesini kurduk.

El Yapımı Çiniler

Her zevke hitap eden zengin renk ve desen kombinasyonuna sahip çini ürünlerimizi el emeği ile üretiyoruz, Bir çini deseninin çizim aşamasından başlayarak çini bisküvisi üzerine aktararak özenle tahrir çekiyoruz.

Çini boyaları ile bezediğimiz çini ürünler pürüzsüz, cam gibi parlak ve canlı kalması için sırlanıyor. 

Sırlanan ürünlerimiz 800-1000 derece gibi ısıda özel fırınlarda pişirilerek çok dayanıklı ve kullanıma hazır hale geliyor.

Tüm bu üretim aşamaları el yapımı olarak usta ellerden geçerek icra ediliyor. Bu tekniklerle ürün yelpazemizi sürekli yenileyip geliştirmek ve sanat severlere en ekonomik şekilde ulaştırabilmek amacındayız.

Yaşadığımız yerleri seri üretimden çıkmış donuk objelerden arındırıp, sanat ile sıcak hale getirmek için çalışıyoruz. 

Çini Tabak Desenleri

Çini tabak desenleri için geleneksel çini motiflerini harmanlayarak kullanıyoruz. Sitemizde kültür mirasımız olan çini sanatı hakkında bilgiler vererek sanatımızı tanıtma gayretindeyiz. Çini tarihçesi, çini yapım aşamaları, çini terimleri gibi sanata dair yazılarımız blog içerisinde bulabilirsiniz. Çini tabak desenleri üzerindeki tecrübemizi,çini tablo, çini kase, ahşap çini kutular için de kullanarak üretim yapıyoruz.

Hediyelik Çini

Çini ürünler el yapımı olması, geleneksel sanat olması, yıllarca dayanıklılığını ve canlılığını koruması, bulunduğu ortama canlılık katması nedeniyle de hediyelik olarak çok tercih edilen aksesuarlar arasındadır. 

Ev ve ofislerde duvar ve masaları süsleyen zevkinize uygun çok şık ve zarif hediyelik çini ürünleri sitemizde beğenilerinize sunuyoruz. 

istanbulumsanat.com